13.02.2017 | שני נאור


קאמבק: רגע לפני תחרות מלכת היופי לשנת 2017, תהינו לעצמנו, מה קרה עם אותן המלכות לאורך השנים, והאם יופיין נשאר כשהיה בעת ההכתרה. אז מי היו אותן מלכות יופי? ואיך הן נראות היום? ריכזנו עבורכם כמה תמונות ועובדות מעניינות על מלכות עבר בולטות

נתחיל בשנות ה- 50:

כנראה שתקופת הצנע, נתנה את אותותיה גם בתחרות היופי של ישראל בשנות ה-50. כשבתחרויות היופי הראשונות שהתקיימו בישראל, התבקשו המועמדות הסופיות להביא את בגדי הים ושמלות הנשף, מהבית!

מרים ירון, מלכת היופי הראשונה של ישראל, הייתה אישה נשואה ואם טרייה, שעדיין היניקה את בנה התינוק, כשהונח הכתר על ראשה. עד מותה, בגיל 67, לאחר עשרות שנים של מאבק במחלת הסרטן - נותרה יפיפייה ומרשימה.

מיכל הראל (לימים מודעי), היא הבולטת מבין מלכות העשור הראשון. את שנת מלכותה היא סיכמה בספר שכתבה והייתה לנשיאת "ויצו" העולמית. מלכה נשארת מלכה.

שנות ה- 60:

צבא המלכות: טקס ההכתרה של מלכת היופי לשנת 1967 , אמור היה להתקיים בבסיס צבאי בנגב. מכל אחת מן המועמדות היה לחתום על הטופס הבא: "אני רואה את ההופעה בטקס כהתנדבות צבאית, מתוך רצוני החופשי, בימי הזמן הקשים העוברים על מדינת ישראל - אני מוכנה להופיע בנשף הבחירה לפני הצבא". מלחמת ששת הימים פרצה יום לפני קיום הנשף, והוא, כמובן, נדחה.

רונית רינת 1964:
לא רק מלכת היופי של ישראל לשנת 1964, רינת הוכתרה כסגנית ראשונה בתחרות מיס יוניברס, שהתקיימה בלוס אנג'לס באותה השנה. רינת מצאה שם את אהבתה: ד"ר ג'ק ויינטראוב, גינקולוג יהודי-אמריקני, שהיה מבוגר ממנה בעשרים שנה. לא השתנתה הרבה?

בתיה כבירי 1967:
כתר מלכת היופי לשנת 1967 הונח על ראשה של בתיה כבירי, חיילת בת 19, חוקרת סעד בצבא. בתיה נולדה במאי 1948, יחד עם המדינה. בתחרות מיס יוניברס קטפה את תואר הסגנית הרביעית. את שירותה הצבאי עשתה בחיל המודיעין, סיימה תואר שני בהפרעות בתקשורת. לייק גדול על הכומתה של שנות ה-60 !

שנות ה- 70:

תור הזהב של היופי הישראלי: בשנות ה-70, קטפנו לא מעט הישגים בינלאומיים, כשבראשן עומדת הכתרתה ל רינה מור, חיילת מטבעון למיס תבל.

רינה מור 1976:

מור, הייתה סמלת בת עשרים בגדנ"ע אוויר, כשנבחרה ל"מיס תבל" בשנת 1976, בתחרות שהתקיימה בהונג קונג. אגב, למיוני המועמדות הגיעה עם עודף של 12 ק"ג, אותם השילה במשמעת עצמית נוקשה ובזמן קצר.

בספרה, "מלכה לשנה אחת", הבטיחה לעצמה ולקוראים כי לא תהפוך לנערת זוהר מקצועית. את ההבטחה הזו היא אכן קיימה. לאחר קריירה כאשת יחסי ציבור היא נישאה לאיש העסקים דורון גודר, ילדה שתי בנות, ובגיל 35 החליטה לממש את חלומה האמיתי: היא למדה משפטים, הפכה לעורכת דין מן המניין, ואחרי תקופה בה התגוררו בהולנד - שבה לארץ והשתלבה במשרד עורכי דין. המדור גאה. תמיד יפה!

לימור שריר 1973-

כשנשלחה לימור שריר, לימים רופאה, לייצג את ישראל בתחרות "מיס תבל" באתונה, איים על חייה מחבל. לכן את ימי החזרות וטקס ההכתרה הנוצץ היא בילתה בצמוד לאנשי אבטחה. אז או היום? תחליטו אתם

שנות ה- 80:

המופע הטוב בעיר: בשנות השמונים היכל הספורט ביד אליהו, היה המשכן הקבוע של תחרות מלכת היופי, שנחשבה למופע המדובר ביותר, בהשתתפות אמנים מהארץ ומהעולם.
בנוסף, מחצית מהמלכות בשנות השמונים הגיעו לתחרות במדים: דבי הס, הילה קלמן, ספיר קופמן וניקול הלפרין.  זאת פטריוטיות!

 

אילנה שושן 1980-

אילנה שושן התחילה את חייה כילדה ענייה במשפחה קשת יום, אחת מתוך שבעה ילדים. בשנת 1980 זכתה בכתר ובזכות יופייה פצחה בקריירת דוגמנות בינלאומית. בהמשך למדה קולנוע בארה"ב, והיום היא מלהקת סרטים בהוליווד בחברת הפקות השייכת לה ולבעלה, המפיק משה דיאמנט. סיפור סינדרלה כבר אמרנו? יפה זה בטוח

דנה וקסלר 1981-

דנה וקסלר, מלכת היופי לשנת 1981, הייתה צעירת מלכות היופי בכל הזמנים. התיכוניסטית מגבעתיים הייתה רק בת 16 ותשעה חודשים כשנבחרה. רואים בתמונה?

ניקול הלפרין 1989 :

ניקול הלפרין נולדה בארצות הברית ולקחה חלק בנבחרת הנשים של ישראל בכדורעף. ספורטאית, דוגמנית וחיילת, השילוב המנצח.  

שנות ה- 90:

נייטיז ישראלי: שנות התשעים ייזכרו, ללא ספק, בזכות שתי המלכות, שסוגרות את המאה העשרים: לינור אברג'יל, שעשתה היסטוריה כשהוכתרה ל"מיס עולם" הראשונה של ישראל, ורנא רסלאן, הצעירה הערבייה הראשונה שזכתה בתואר. במהלך שנות התשעים, עברה תחרות מלכת היופי מ"משכנה הקבוע" בהיכל הספורט אל אולם הסינרמה בתל אביב, משם הועברה בשידור ישיר בטלוויזיה. שידור התחרות שבר פעם אחר פעם את שיאי רייטינג בערוץ השני.

רווית אסף 1992:

אם ב"מיס עולם" עסקינן, מועמדת שטרם מלאו לה 18 לא יכלה להשתתף בתחרות היופי העולמית "מיס יוניברס" (מיס תבל), לכן נשלחו רווית אסף ולינור אברג'יל, שהיו צעירות מ-18, לתחרות "מיס עולם",
ומי שדורגו במקומות המשניים בתחרות בארץ - נשלחו לתחרות "מיס תבל".

יאנה חודריקר 1993:

יאנה חודירקר, בת 20, שעלתה רק כשנתיים קודם לכן, מקייב שבאוקראינה. חודריקר, היא הנציגה הראשונה של גל העלייה ממדינות חבר העמים לשעבר, בנבחרת היופי המלכותית של ישראל.
ב-1999 הצטרפה יאנה כפעילה ב"ישראל ביתנו" של אביגדור ליברמן. יופי ופוליטיקה, הולך יחד?  

לינור אברג'יל 1998:

ללינור אברג'יל טרם מלאו 18 כשהוכתרה בחודש מרס 1998 למלכת היופי של ישראל. בסוף אותה שנה זכתה בתואר "מיס עולם" וימים אחדים לאחר מכן נחשף בעיתונות העולמית, כי היא נפלה קורבן לאונס אכזרי. האונס, התרחש במילאנו (שם נסעה לדגמן) בידי סוכן הנסיעות שלמה נור, חודשיים לפני תחרות מיס עולם. אברג'יל, התלוננה במשטרה, והסכמתה לחשוף את פרטי המקרה הנורא בתקשורת זיכתה אותה בגל אהדה עצום בארץ ובעולם. עם השנים, חזרה אברג'יל בתשובה והיום היא עורכת דין. יפה מתמיד!

 

1999 רנא רסלאן:

ב-1999, לראשונה קטפה את התואר הנחשק, צעירה ערבייה ישראלית, ועשתה היסטוריה כשהוכתרה למלכת היופי של ישראל. הכבוד נפל בחלקה של רנא רסלאן (22) , ילידת חיפה.  רסלאן, נולדה לאב מוסלמי ולאם נוצרייה, שלישית מבין ארבעה ילדים. אז או היום?

שנות ה- 2000:

החלפת המילניום: בטקסי היופי של שנות האלפיים, הוכתרה מלכת היופי ה-50 של ישראל. כן, גדלו והתפתחנו והמלכות הנוכחיות עושות לנו כבוד מסביב לעולם.

נירית בקשי 2000 :

טקס בחירת מלכת היופי לשנת 2000 ייזכר כנשף מרהיב ונוצץ, כיאה לטקס היופי הראשון באלף השלישי, שבו הוכתרה מלכת היופי ה-50 של ישראל. בכבוד הזה, זכתה נירית בקשי, בת 18, ממושב ברוש שבדרום. בקשי, הגיעה לתחרות אחרי שהוכתרה כסגנית ראשונה בטקס "תגלית השנה".

2001 אילנית לוי -

לוי, הגיעה לתחרות לאחר הכנה מוקדמת ודיאטה אינטנסיבית. היא דורגה במקום השישי בתחרות "מיס יוניברס", כיכבה על מסלולי הדוגמנות והתראיינה לעשרות כלי תקשורת, וכמובן, פתחה גם בקריירה טלוויזיונית. כיאה למלכת יופי, לא נעדר שמה ממדורי הרכילות השונים. לאחר נישואים לזמר הפופולארי, אייל גולן ושני ילדים, השניים התגרשו. היום אילנית מחזיקה זוגיות יציבה עם פליט הריאליטי אלירז שדה, וממשיכה לייצג אותנו בכבוד.

גל גדות 2004:

קצת אחרי שסיימה בהצלחה את לימודיה במגמה הביולוגית, ורגע לפני שהתגייסה כמדריכת ספורט לצבא, רשמה לעצמה גדות, בת ה- 18 וחצי מראש העין, הישג מרשים נוסף - מלכת היופי של ישראל לשנת 2004. בימים אלו, היא שחקנית ודוגמנית בעלת מוניטין בינלאומי. גל פתחה קריירה מצליחה בתחום המשחק, והתפרסמה בעולם בזכות גילום את דמותה של ג'יזל ישר בסדרת הסרטים האמריקנית, "מהיר ועצבני". בנוסף, היא מגלמת את גיבורת העל וונדר וומן בסרט "באטמן נגד סופרמן: שחר הצדק" ותגלם אותה גם בסרט הסולו "וונדר וומן" שעתיד לצאת השנה לאקרנים. הכי יפה!

טייטי איינאו 2013:

איינאו נולדה בכפר קטן במחוז גונדר, שבאתיופיה. בשנת 2003, כשהייתה בת 12 עלתה עם אחיה לישראל. הוריה נפטרו טרם עלייתה לישראל. באפריל 2013 הוכתרה כ"מלכת היופי של ישראל" ובכך נבחרה ליוצאת הקהילה האתיופית הראשונה לקטוף תואר זה. מיד לאחר זכייתה, החלה לדגמן עבור קמפיינים רבים באירופה ובישראל. בנובמבר 2013 התמודדה בתחרות הבינלאומית "מיס תבל". בנוסף לתחום הדוגמנות בארבע שנים שעברו הספיקה איינאו להשתתף בריאליטי "הישרדות", "גולסטאר" ולהנחות את טקס בחירת "מלכת היופי" לשנת 2016.

אין ספק שמלכות היופי לאורך השנים הביאו לנו גאווה גדולה. בהצלחה למתמודדות החדשות ולמלכה העתידה !

תודה על הצבעתך

ניתן להצביע לכל מועמדת פעם אחת ביום.

נראה אותך מחר?

* ההצבעה לגמר נמשכת עד ל09.05.2017

שתפו עם חברים