13.02.2017 | קרן נתנזון-ויץ


הן לא רק יפות, הן חכמות ויצירתיות. ארבע המועמדות הבאות, מוכיחות כי אפשר להיות גם יפה וגם חכמה, ועל הדרך לנפץ כמה סטיגמות קיימות. המודלים לחיקוי שלהן? יונית לוי ושרת המשפטים, איילת שקד. צפו

מודל היופי, של מיכל אלבז, אלינור יזוביצקי, סתיו וייסלר ולינוי בראל, לא מסתכם רק באישה יפת תואר. הן דורשות, וגם מצליחות לנפץ את הסטיגמה שקושרת בין היופי החיצוני למנת המשכל. "לעולם לא ויתרתי על לימודים, יש לי תעודת בגרות עם 40 יחידות", אומרת ל-ynet, לינוי בראל, מועמדת בתחרות מלכת היופי לשנת 2017. הכירו את ארבע המועמדות המצטיינות.

לא רק שאתן יפות, לכל אחת יש נגיעה לעולם הבמה?

מיכל אלבז: "כן, אצלי זה לא היה תמונות, זה היה סצנות וישר מונולוגים. הייתי מתאמנת עם המורים, גם על הגננות אני זוכרת את עצמי עושה כמה שטיקים".

אלינור יזוביצקי: "רקדתי המון שנים, בעיקר את הסגנונות ג'אז ומודרני, בלהקת מחול, תחרויות והופעות. כל הזמן הייתי בתוך זה, כשהייתי קטנה חלמתי להיות רקדנית, לא דוגמנית בכלל. זה משהו שלאחרונה אני יותר רוצה להיות

ואפשר לומר שאתן גם החרשניות. אפשר לשלב לימודים ודוגמנות? 

לינוי בראל: "תמיד בער בי לדגמן. אבל לרגע לא ויתרתי על לימודים. יש לי תעודת בגרות עם 40 יחידות לימוד". 

אלינור יזוביצקי: "אני לומדת הנדסת חומרים וכימיה, באוניברסיטת תל אביב. זה תואר כפול. בתיכון למדתי 5 יחידות מתמטיקה, אנגלית, פיזיקה וכימיה". 

מיכל אלבז: "אני למדתי בתיכון בכיתה אקדמית, כיתה שמונה 12 תלמידים. בכיתה י', כבר התחלתי לצבור נקודות לתואר". 

אז מה דעתכן על הסטיגמה של להיות יפה וטיפשה?

לינוי בראל: "לא מאמינה בזה. יש מספיק הוכחות לנשים שהן יפות וחכמות. לדוגמה, באיילת שקד, אני רואה הרבה מאוד השראה. גם אישה יפה, גם שרת המשפטים, יש לה תואר במדעי המחשב ובהנדסת חשמל, אני חושבת שככה היא טרפה את העולם". 

מיכל אלבז: "בעיניי יונית לוי, מחזיקה מהדורת חדשות בערוץ 2 מגיל מאוד צעיר, אינטליגנטית, חדה, אסרטיבית. היא מוכיחה את ההפך". 

אלינור יזוביצקי: "אני בחרתי בגלית גוטמן. היא דוגמנית מאוד מצליחה בארץ, והיא אישה אינטליגנטית שהגישה המון שנים". 

סתיו וייסלר: "המודל לחיקוי שלי, היא נטלי פורטמן. היא ישראלית, הייתה הפנים של דיור, מאוד יפה, אצילית. היא למדה גם באוניברסיטת הרווארד, הנחשבות בעולם. היא שחקנית מצליחה, ובעייני מודל לחיקוי".

הלבשה קרן נתנזון-ויץ: אופנת אפריל, תכשיטים: קרן וולף
הלבשת מועמדות: GALITA

תודה על הצבעתך

ניתן להצביע לכל מועמדת פעם אחת ביום.

נראה אותך מחר?

* ההצבעה לגמר נמשכת עד ל09.05.2017

שתפו עם חברים