30.04.2017 | שני נאור


שתי מלכות יופי בדימוס, סטייליסטית מפורסמת ואחד שמבין דבר או שניים על היופי הישראלי. רגע לפני ההכרעה הגדולה, צפו בטיעוני השופטים

ניסנו להיכנס לראשם של השופטים, אבל מהר מאוד הבנו, שכל אחד חושב אחרת. שתי מלכות יופי בדימוס, סטייליסטית שרואה דברים קצת אחרת, ובחור אחד שיופי ישראלי מדבר אליו. כיצד הם יכריעו?

אז מי הם צוות השופטים בתחרות מלכת היופי לשנת 2017? שביט ויזל, גל אמיתי, ליאת אשורי ושני חזן, שגם תנחה את טקס ההכרזה. לקראת התחרות, היה לנו קשה להתאפק, והחלטנו לשאול אותם מספר שאלות, על התחרות, על יופי ומה שביניהם.

מה הם הקריטריונים שלכם לבחירת מלכת יופי?

שני חזן: "הבחורה שנבחרת צריכה שיהיו לה שלושה ערכים: אהבה, אמת ואיכות חיים. חשוב לי בתור שופטת לראות את הניצוץ, את התשוקה ואת הרעב לעבוד בתחום, שתרצה לייצג את המדינה שלנו בצורה שעדיין לא עשו".

ליאת אשורי: "לא אהיה צינית אבל היא צריכה להיות יפה. היא צריכה להיות עם יופי חיצוני, שתהיה לה אישיות כובשת, גם אם היא לא אישה בוגרת, ושתדע באמת איזה כוח היא מקבלת בידיים, שתדע להכיר תודה על מה שיש".

שביט ויזל: "שתהיה יפה, טובת לב ושתקסים אותי ברגע הראשון שאני אפגוש אותה. שתשאיר איזה משהו, שתהיה זכורה מכל שאר הבנות".

גל אמיתי: "שתהיה יפה, טובה, נחמדה וחכמה או בקיצור: יטנ"ח. אם אין לה את אחד מהקריטריונים האלה אז היא לא יכולה להיות מלכה".


מה היא התכונה החשובה ביותר שצריכה להיות למלכה?
 

שני חזן: "אהבה עצמית וכנות. קל".

(למה דווקא אהבה עצמית מתוך התכונות החשובות?)

 "כי כשאת אוהבת את עצמך, יש לך אפשרות לאהוב את מה שאת עושה, יש לך אפשרות לראות רחב יותר מאשר להסתכל רק ב"מה שאומרים לי זה מה שאני עושה". לחשוב בגדול, לפתח רעיונות, ליזום. מי שזוכה בתחרות מלכת היופי צריכה להיות יזמית, נקודה. היא לא יכולה להיות כאילו: אני אחכה שיגידו לי להיות יפה, זה לא עובד, זה בולשיט. 

שביט ויזל :"קודם כל טוב לב, אכפתיות לסביבה ושתהיה יפה כמובן". 

ליאת אשורי: "אני חושבת שצריכה להיות למלכה אהבה לעולם, לחיים, לחיות, לבני אדם, סבלנות, תשוקה, סקרנות. היא צריכה מלא דברים".

גל אמיתי: "שתהיה יפה!"(זה מובן מאליו גל, מה עוד?). "זהו, זו נראה לי התכונה החשובה ביותר. אבל אם את רוצה עוד תכונה חוץ מיופי, שתהיה אינטליגנטית".

 
עם זכייתה, איך לדעתך התחרות משנה את המלכה?

 שני חזן: "מנקודת המבט שלי זו קפיצת מדרגה, זו מקפצה, זה פשוט להטביע אותך בתוך התעשייה, לתת לך קרקע, לשמור עליך מכל הזוויות. אחרי שנה את פורצת את הגבולות ועושה כל מה שרק עולה בדעתך, ועדיין יחד עם הפלטפורמה. עברו כבר חמש שנים ואני עדיין מרגישה מאוד קשורה ומחוברת ל"לאשה" ולמערכת ולידיעות ו-ynet .אני חושבת שזו המקפצה הכי גדולה שבחורה יכולה לקבל בגיל צעיר עם הפלטפורמה הכי חזקה, אותי זה מלווה עד היום". 

ליאת אשורי: "בעיקר על ידי מעבר מאנונימיות, לדמות שמזהים ברחוב. היא הופכת למודעת יותר למראה החיצוני שלה, לדרך שהיא מדברת וגם למי שהיא מייצגת. תשמעי זו מדינה שלמה. אז במקום הזה היא צריכה לדעת בדיוק את הכס שבו היא יושבת, ועדיין להיות "קול" ולשדר משהו שהוא חובק, עוטף, נכון ואמיתי". 

שביט ויזל: "מניסיוני, זה ממש משנה. זו פתיחת דלת לעולם האופנה ולתחום הבידור. צריך לדעת לנצל את זה ולקחת את ההזדמנות הזו בשתי ידיים". 

 גל אמיתי: "לא משנה, סתם. זה ליטוף לאגו. אני חושב שהיא יכולה להפוך להיות "וונדרוומן". כל אחת תיקח את זה לכיוון שלה ואולי תעשה עם זה משהו טוב, שתיתן דוגמה לנערות צעירות". 


מי מלכת היופי הכי זכורה בעינייך?
 

שביט ויזל: "גל גדול כמובן, אי אפשר להתעלם מזה. גם לינור אברג'יל שזכתה במיס עולם ורינה מור שזכתה במיס יוניברס, אבל גל היא גל". 

שני חזן: "לינור אברג'יל, היא אישה מרגשת, מעוררת השראה, מודל לחיקוי. כל פעם שאני מסתכלת עליה אני כמו מעריצה קטנה". 

גל אמיתי: "גל גדות. תראי מה זה, לאן אפשר להגיע. אולי אני אלך להיות בתחרות מלכת היופי, אמן גם אני אהיה סופרמן אולי או משהו כזה". 

ליאת אשורי: "אני מתלבטת בין לינור אברג'יל לאילנית לוי, לא יודעת להגיד לך, אפשר שתיים? לינור ואילנית לוי". 


טיפ למועמדות?
 

ליאת אשורי: "אל תדברו על שלום עולמי! לא צריך נשמה, שלום עולמי לא יהיה, גם לא איתך. תשתדלי להיות במצב קז'ואל, יומיומי, פחות עקבי סיכה, פחות איפור, פחות משהו עשוי ומזיע תרתי משמע. תהיי טבעית, תביאי אותך עם כל האהבה שלך. להתעסק באמת במה שצריך ולנסות לעשות כמה שיותר למען החברה, פחות בפוליטיקה. אני באמת חושבת שמלכות היופי צריכות להיות קצת יותר משוחררות, פחות ייצוגיות, כי יש משהו לפעמים ב"אובר" ייצוגיות הזו שהופך אותן לחפש מילים שרק הן מכירות ולהתיישב בצורה מאד זקופה וישרה, כאילו תהיי.. (שני חזן כזאת). כן, תהיי צ'יל, תהיי שני חזן כזאת".

שני חזן: "אנחנו נעשה את זה ברשימה: ביטחון, אהבה עצמית, לקבל, לתת, לפרגן, לא לדרוך אחת על השנייה, לתת לדברים להיות, להיות מרגע לרגע, פשטות, כנות, פתיחות ויאללה, תנו בראש". 

גל אמיתי: "לא לשים הרבה איפור, איפור זה השטן. מבחינתי אם את יפה טבעי, את לא צריכה שום איפור וזהו". 

שביט ויזל: "אכפתיות לסביבה, לא להיות "דיווה". לא להגיע ממקום של: אני זכיתי אז עכשיו מגיע לי הכול, ממש לא. להגיע ממקום של אכפתיות ונכונות ויש הרבה בדרך, הרבה פעילויות של עזרה לזולת וזה חשוב. אבל הכי הכי חשוב: ליהנות מהדרך, זה קורה רק פעם אחת".תודה על הצבעתך

ניתן להצביע לכל מועמדת פעם אחת ביום.

נראה אותך מחר?

* ההצבעה לגמר נמשכת עד ל09.05.2017

שתפו עם חברים