13.04.2017 | קרן נתנזון-ויץ


הלימודים באקדמיה של חוה זינגבוים, נושאת הדגל של הקוסמטיקה הפרא
-רפואית, מציעים אפשרות לקריירה משמעותית בתחום מבוקש, ומעניקים יתרון ברור בזכות היכרות עם טכנולוגיות קצה, התמחות בבית חולים והתנסות מעשית בשטח
 

יופי הוא אולי שאלה של טעם, אבל טיפוח זה כבר עניין של התמדה. ומה שבעבר נחשב למותרות בתחום הביוטי, הפך בעשור האחרון לשגרה טריוויאלית וזמינה לכל אחת ואחד.

בחיפוש אחר קריירה תעסוקתית יציבה ובעלת דרישה בשוק, לימודי מקצוע הקוסמטיקה הפרא-רפואית במסלול הלימודים המורחב של חוה זינגבוים, מחברים בין הצורך והרצון לעסק עצמאי מצליח ובין הדרישה של אינספור לקוחות למענה לצרכים הקוסמטיים שלהם. זינגבוים פתחה לפני כשנתיים את האקדמיה ללימודי קוסמטיקה, המציעה מגוון קורסים למקצועות היופי והאסתטיקה, החל מהבסיס של מניקור, פדיקור, שעווה ואיפור ועד ללימודים מתקדמים במסלול לימודים מורחב הכולל התמחות בבית חולים איכילוב וקורס טכנולוגיות בעולם הקוסמטיקה. ההדרכה המקצועית כוללת חשיפה למכשור ולטכנולוגיות החדישות ביותר וליווי צמוד לאורך הדרך, גם לאחר קבלת התעודה. כיום ניתן למצוא בוגרות של האקדמיה מועסקות במכונים מובילים בארץ, או מנהלות קליניקות עצמאיות ומשגשגות משל עצמן.
 

המחלקה לקוסמטיקה פרא-רפואית

הבחירה בזינגבוים, הנחשבת לחלוצת הקוסמטיקה הפרא-רפואית בארץ ובעולם ולכוהנת היופי הגדולה של ישראל, היא פרי של ניסיון רב שנים כאחת המרצות המבוקשות במערב בתחום הדרמו-קוסמטי. זינגבוים הכשירה עד היום אלפי קוסמטיקאיות פרא-רפואיות (P.ME) בשיטת הטיפול הדו-עומקי הייחודית שפיתחה בעת לימודיה בבית החולים האמריקאי "סקוט אנד וויט"Baylor Scott and) White) שבדאלאס טקסס. היא הקימה בבית החולים איכילוב את המחלקה הראשונה שהעניקה שירותי קוסמטיקה פרא-רפואית, בנתה תוכנית התמחות באבחון עור רב-מערכתי וחתומה על הצלחות בטיפול בעשרות אלפי אנשים. החברה שייסדה מייצרת מוצרים קוסמטיים עם דגש רפואי בשיתוף פעולה עם מעבדות מחקר בינלאומיות, ומחזורה השנתי עומד על עשרות מיליוני שקלים. 

עם למעלה מ-25 שנות פעילות כאוטוריטה בתחום, מסלול הלימודים של האקדמיה מעניק ידע נרחב וסודות מקצועיים שנאספו וגובשו במשך שנים. פנייה שנעשתה מטעם משרד התמ"ת לפתיחת קורס מפוקח ללימודי קוסמטיקה, שיעניק לבוגרות תעודת מקצוע ממשלתית, הובילה לייסוד מסלול התמחות מורחב בן שנה וחצי. בוגרות הקורס מקבלות בסיומו תעודת הסמכה כקוסמטיקאית מטעם משרד הכלכלה (לשעבר התמ"ת), תעודת קוסמטיקאית פרא-רפואית (P.ME), תעודה מטעם האקדמיה של חוה זינגבוים, תעודת אבחון רב מערכתי מטעם בית החולים איכילוב, ותעודה המעידה על ההתמחות בתחום הדיאגנוסטי.
 

הכשרה מעשית שפותחת דלת לקריירה עצמאית

הקורס הראשון והבסיסי כולל תעודה מוכרת של משרד הכלכלה לאחר עמידה במבחן עיוני ומעשי של תהליכי אבחון, ייעוץ וטיפול מתקדמים. בסיומו תעבור הבוגרת סטאז' מעשי בקליניקה המרכזית, כנהוג בבתי ספר לרפואה, תחת פיקוחה של הגב' זינגבוים ואנשי הצוות שלה. בין הנושאים הנלמדים: ניקוי עמוק, פילינג, מסכות, החדרת לחות, אבחון, עיסוי, ניהול תהליכי אנטי אייג'ינג, פיגמנטציות והבהרה, חשמל (מזו-רולר, דרמה פן, מיקרודרמבריישן ועוד), טיפולים ספציפיים לעור במצבי אקנה, סטרס, אנטומיה, ביולוגיה, פלסטיקה וקורניאוביולוגיה.

השלב השני כולל מסלול התמחות וקורס הסמכה כקוסמטיקאית פרא-רפואית (תעודת P.ME), הכולל לימודים מקיפים בתחומי הביולוגיה, הכימיה, הביוכימיה, הפיזיולוגיה והפתולוגיה, תוך היכרות עם טכניקות הטיפול החדשניות ביותר בתחומי הכירורגיה הפלסטית והאסתטית. מערכי השיעור שמים דגש על חדירה עורית, ננו-טכנולוגיה, מיקרו-מולקולות ועוד, לצד שילובי מכשור ותכשירים, הבנת תהליכי דלקת וריפוי וכלים לבניית פרוטוקולי טיפול מותאמים אישית למטופלת. כל זאת נעשה בליווי הרצאות של מיטב הרופאים והמומחים של בית החולים איכילוב, בראשות פרופ' אייל גור.

גם בשלב זה יש התנסות מעשית בקליניקה בטיפולים דוגמת: האטת קצב הזדקנות העור, טיפולי אקנה מתקדמים, טיפולי שיקום עור ייחודיים ועוד. לא פחות חשוב הוא התדרוך בניהול עסקי, שכולל הדרכה בנושאים כמו פתיחת עסק קטן, שיווק, פרסום, מכירות, שימוש בניו מדיה, מיתוג וכדומה.

לימודים לצד רופאים בכירים

השלב השלישי הוא קורס מתקדם לאבחון עור רב-מערכתי, שפיתחה גב' זינגבוים בשיתוף עם פרופ' אייל גור. מטרתו להעניק לקוסמטיקאית הפרא-רפואית כלים לאבחנה כוללת ורב-מערכתית ויכולת להתאים את הטיפול המדויק לא רק לפי מצב העור, אלא גם לפי אבחון הפרופיל הרפואי הכללי של המטופלת. הלימודים נערכים בבית החולים, והידע שמועבר על ידי רופאים בכירים כולל סטאז' מעשי וחושף היבטים רפואיים שונים בתחומי האונקולוגיה, גינקולוגיה, כירורגיה פלסטית, דרמטולוגיה וידע על חומרים מתקדמים בטיפולי עור רפואיים.

הקורס הרביעי והאחרון הוא התמחות בטכנולוגיות ובמכשור המתקדם בעולם לטיפול במגוון בעיות עור, שיתקיים בחלקו במרכז הדיאגנוסטי המשוכלל לאבחון רב-מערכתי של חוה זינגבוים. מטרת השלב הזה היא להעשיר את יכולת האבחון של התלמידה ואת היכולת שלה להתאים את הטיפול למצבים מורכבים מבחינה רפואית כמו פיגמנטציות, הצטלקויות, כוויות ועוד.

היתרון העיקרי של הקורס הזה הוא הדגש על שילוב של ידע תיאורטי נרחב בחומרים והשפעתם, עם הטכנולוגיות החדשניות, ובמקביל התנסות מעשית בשטח. שני המסלולים האלו יחד מאפשרים ללומדת אותם עצמאות, ביטחון והיכרות עמוקה עם התחום כבר בתחילת הדרך.

לפרטים נוספים:  zingboimhava.co.il

תודה על הצבעתך

ניתן להצביע לכל מועמדת פעם אחת ביום.

נראה אותך מחר?

* ההצבעה לגמר נמשכת עד ל09.05.2017

שתפו עם חברים