13.02.2017 | נעה חסלוביצר


פצצה גרעינית ברוסיה? יופי מלאכותי תוצרת סין? ג'אבמו קווין של בנגקוק ומוסריות בסעודיה? לא, זה לא מבזק חדשות, מדובר בתחרויות היופי המוזרות בעולם!

אז מי אמר שלהיות מאחורי סוגרים לא אומר שאת יפה? ובכן, ריו דה ז'ניירו ברזיל , נערכת מידי שנה תחרות היופי של כלא הנשים. הבנות מודדות שמלות, מתאפרות, מסתרקות והולכות על השטיח האדום- ממש כמו תחרות רגילה. וכל זה- נעשה על ידי מתנדבים, לפחות ליום אחד שוכחים בכלא את הצרות.

 וכעת במעבר חד מפשע למוסר, אז בשונה ממלכות היופי המסורתיות קבלו תחרות שמכוסה מכף רגל עד ראש. כן כן, מדובר על מיס מוסר הסעודית – הקריטריונים: דבקות במוסר האסלאמי. ואנחנו אומרים? שחור תמיד מרזה!

 פצצות זה לא משהו  שחסר בתחרות מלכות היופי, אבל כשמתחרים על פצצה גרעינית גם אנחנו בשוק. תעשיית הגרעין ברוסיה עורכת מידי שנה את תחרות מיס גרעין. כן כן שמעתם נכון, היפה מבין עובדות הכורים הגרעינים בכל רחבי ברית המועצות לשעבר. הרציונל אתם שואלים? להראות שגם בתעשיית הגרעין שממותגת באופן שלילית עובדות נשים יפות.

 אומרים שהיופי הוא בעיניי המתבונן, וכך ככל הנראה חושבים גם מארגני תחרות היופי המלאכותי בסין, או במילים אחרות - מיס פלסטיק. לתחרות כמובן תתקבלי אך ורק עם אישורים רפואיים, תשמעו טוב - של ניתוחים פלסטיים אמיתיים שדורשים לפחות שבוע החלמה, זריקות בוטוקס למשל – לא מספיקות. אם תהיתם מה הפרס? אז ניתוח פלסטי זה לא, אבל 5000 יורו שבהן תוכל הזוכה לבחור האם להמשיך באובססיית הפלסטיק זה דווקא כן.

 תחרות היופי הבאה, נערכה אומנם רק שנה אחת , אך השאירה את חותמה - מיס מוקש של אנגולה. בשטחיה של פרוסים כמויות עצומות של מוקשים, ללא בקרה וללא מיפוי ולמעשה הפך להיות לאיוב מספר אחת של האוכלוסייה המקומית. התחרות אמורה הייתה לעלות את המודעות לנשים שנפצעו ממוקשים ולהרס הגדול שהם גורמים. והפרס למקום הראשון? רגל תותבת לשיקום הזוכה.

 ונסיים עם משהו מפוצץ! ג'אמבו קווין התאילנדית! תחרות היופי למידות גדולות. אז פה אין חדש תחת השמש , אבל בתאילנד, המועמדות צריכות לשקול לפחות שמונים קילו ולענות על שאלות של השופטים בנושאי בריאות ובעיות חברתיות. המוזרות מתחילה, כאשר התחרות מתקיימת כחלק מפסטיבל הפילים השנתי במדינה והפכה לאירוע המתוקשר ביותר בשנה.

 

תודה על הצבעתך

ניתן להצביע לכל מועמדת פעם אחת ביום.

נראה אותך מחר?

* ההצבעה לגמר נמשכת עד ל09.05.2017

שתפו עם חברים